Špaletová okna v moderním podání...

Špaletová okna

K výrobě špaletových oken jsou používány převážně středoevropské dřeviny smrk a borovice, z nichž jsou vyráběny dvou a třívrstvé lepené hranoly a spárové lepené desky, které se používají k dalšímu zpracování. Výsledkem je špaletové okno, které se nekroutí, nesesychá ani jinak dále nepracuje, což je základním předpokladem pro dlouhou životnost výrobku. Povrchová úprava dřevěných špaletových oken je prováděna ve třech krocích vodou ředitelnými a ekologickými barvami švédské firmy Becker Acroma. V prvním kroku je provedeno máčení v lázni, která po napuštění ochrání dřevo proti plísním, houbám a dřevokazným škůdcům, následně je proveden nástřik základovou barvou a poté vysokotlaký nástřik konečnou barvou. Dostatečnou těsnost zajišťuje silikonové těsnění Dewenter osazené do obou řad křídel do vyfrézovaných drážek. K zasklení se zpravidla používá dvojsklo ve skladbě 4-16-4mm do vnějších křídel a sklo tl.4mm do vnitřních křídel. Vyjímkou ale není ani obrácená varianta (požadavek NPÚ). Špaletové okno má v této kombinaci certifikovaný tepelný prostup Uw=0,91W/m2K. Kování do špaletových oken je možné osadit nové v široké škále tvarů a barev nebo lze repasovat kování původní.

V případě zájmu o nezávaznou nabídku na špaletová okna si ZDARMA objednejte našeho technika na zaměření oken a následné vyhotovéní cenové nabídky…OBJEDNAT
 
Špaletová okna v rámci našich referencí najdete např. na objektu BD Norská, ZŠ Jiřího z Poděbrad či komerční objekt Havlíčkův Brod…přejít na REFERENCE.